CAPCOM konačno donosi novu originalnu IP igru, a PRAGMATA stiže 17. aprila 2026. kao ambiciozni sci-fi akcioni naslov koji kombinuje pucanje i hakovanje u jedinstven gameplay sistem.
Igra će biti dostupna na PC-u, PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch 2, a zanimljivo je da cena startuje od $59.99, što je niže od standarda za AAA naslove danas.
Radnja je smeštena na Mesec, gde astronaut Hugh i android devojčica Diana pokušavaju da prežive u istraživačkoj stanici preuzetoj od strane AI sistema. Ključ igre je njihova saradnja, gde Hugh puca, a Diana hakovanjem otvara slabosti neprijatelja.
Najveća inovacija dolazi kroz hacking sistem u realnom vremenu, gde igrač mora istovremeno da se kreće i rešava puzzle interfejs kako bi oslabio protivnike. Ovaj sistem donosi dodatni sloj strategije i brzog razmišljanja tokom borbe.
PRAGMATA koristi RE Engine, a prvi testovi pokazuju odlične performanse, uključujući 4K igranje sa ray tracingom i visokim FPS-om na jačem hardveru. Igra podržava DLSS 4, FSR i path tracing, što je svrstava među tehnički najnaprednije naslove.
Na konzolama, igra cilja 60 FPS, uz izbor između performance i quality modova, dok PS5 Pro donosi najbolji vizuelni kvalitet zahvaljujući naprednom upscalingu.
Nakon nekoliko odlaganja, PRAGMATA sada izgleda kao ozbiljan kandidat za jedan od zanimljivijih naslova 2026. godine, posebno jer CAPCOM ponovo pokušava da lansira novu franšizu.




