Nakon dosta vremena sam opet bio u prilici da istestiram jedno jako kvalitetno napajanje, kao i da se malo poigram sa unutrašnjim komponentima i topologijom. Hajde da vidimo šta nam to nudi druga verzija Asus ROG THOR Platinum napajanja. Pre nego što nastavimo dalje, želeo bih da se nešto dogovorim sa vama. Hajde da cenu ovog napajanja, koja u Srbiji iznosi nekih 150 evra više u odnosu na ostatak sveta, ostavimo po strani i da uživamo u hardverskom i softverskom delu.
Asus nam je na test poslao Rog Thor napajanje snage 850W u svojoj drugoj iteraciji i sa Platinum sertifikatom efikasnosti. Pored ovoga ROG Thor serija u svom portfoliju ima i napajanja snage 1000W, pa čak i 1600W u Titanium sertifikatu, ali mislim da je ova konfiguracija kablova i snage od 850W dovoljna i za High End računare.
Jedan od distancera ROG proizvoda od ostalih konkurenata je i sadržaj propratnog paketa. Pored napajanja od dodatne opreme imamo dva kabla za napajanje, jedan za Američki, drugi za Evropski region. U transparentnoj keseci se nalazi uputstvo za upotrebu, zatim nazovimo ga pamflet i držači za kablove od CableMod kompanije koja je zadužena za deo oko koablova. Tu su čičak trake, vezice, šrafovi za instalaciju i samolepljiv ROG metalni stiker. U platetnoj torbici se nalaze svi oni kablovi o kojima smo pričali u specijalnom slivovanom izdanju osim Sata, Molex i Floppy konektora koji jesu ravni ali bez dodira cablemods fabrike. Ovo neću uzeti za zlo, svi ovi konektori su vremešni i verujm da ih sve manje ljudi koristi, pa i u slučaju da ih koristite ni jedan od njih neće virit u prednjem delu vašeg računara.
Video recenziju možete pogledati na našem YouTube kanalu:
Napajanje poseduje sve što jedno napajanje u 2024. godini treba da ima. U pitanju je ATX 3.0 i PCIE 5.0 sa novim 12V H-power konektorom za moderne grafičke karte. Svi kablovi su, kako ih Asus naziva slivovani, osim SATA I MOLEX kabla koji su ravnog, flat, tipa. A pored novog kabla za RTX karte, tu su i 3 PCIE konektora u 6+2 konfiguraciji. Za napajanje VRM sekcije Rog Thor napajanje poseduje i 2 EPS konektora i oba su u formaciji 4+4. Ko poznaje rečnik i gramatiku napajanja razumeće o čemu govorim, a ako vam nešto nije jasno komentar sekcija vam stoji na raspolaganju. Sve ovo dolazi sa neverovatnom garancijom od 10 godina, što je zaista sjajno ako u obzir uzmemo činjenicu da smo 10 godina mirni po pitanju napajanja računara.
Da budem iskren, svi smo svesni da je ovo Top Tier napajanje, poseduje Platinum sertifikat efikasnosti, drugi najveći u hardverskom svetu napajanja, samo je Titanium efikasniji, a kao ROG proizvod dolazi sa bezbroj detalja kako spoljašnjih tako i unutrašnjih koji ih distancira od ostatka konkurencije. Naravno, kao i uvek, imamo tu agresivnu gejming estetiku koja nekad zna da bude napadna, ali kod Thor napajanja je zaista sve na svom mestu. Dolazi sa ugrađenim OLED ekranom koji u realnom vremenu pokazuje kompletnu potrošnju sistema, iliti koliko snage napajanje vuče iz mreže i to je jako cool ako mene pitate. Istina je da postoji razni softveri za ovaj paramtera i da lako možete izmeriti, postoje i razni merači snaga ali mi u svakom trenutku kada pogledamo imamo uvidu u potrošnju, meni je ovo od velikog značaja kad testiram neke komponente.
Na osnovu svega što nam ovo napajanje nudi i na osnovu utisaka koje smo stekli prilikom testiranja, Asus ROG THOR Platinum II je od nas zavredneo Štreberi Supreme priznanje, kao oznaku da je na korak od savršenstva.